کیفوز توراسیک

کفش پای دیابتی
کفش پای دیابتی
سپتامبر 16, 2022
بریس برای اسکولیوز
بریس برای اسکولیوز
سپتامبر 30, 2022
کیفوز توراسیک

کیفوز توراسیک

کیفوز توراسیک (کیفوز قفسه سینه) به انحنای بیش از حد به سمت بیرون قسمت بالای کمر، جایی که ستون فقرات قفسه سینه شما قرار دارد، اشاره دارد.

این شامل عدم تعادل بین گروه های عضلانی مخالف در قفسه سینه و پشت شما است که به مرور زمان از حفظ وضعیت گرد و خمیده بالای کمر ایجاد می شود.

با کوتاه شدن ماهیچه های سینه و کشیده شدن بیش از حد عضلات بالای کمر، در نهایت در این حالت سفت می شوند و شکل ستون فقرات شما را تغییر می دهند.

خبر خوب در مورد کیفوز قفسه سینه ناشی از وضعیت بد بدن این است که با فرض اینکه در مراحل اولیه تشخیص داده شود بخوبی قابل اصلاح است.

از نظر فنی، هر گونه گرد شدن اغراق آمیز انحنای رو به جلو در قسمت فوقانی کمر، هایپرکیفوزیس (به معنی کیفوز بیش از حد) نامیده می شود، اما اصطلاح کیفوز معمولاً برای اشاره به وضعیت بالینی انحنای بیش از حد بالای کمر (بیش از ۵۰ درجه) استفاده می شود. ) منجر به حالت خمیده رو به جلو می شود.

عوارض کیفوز توراسیک

  • هایپرلوردوز (انحنای بیش از حد کمر)
  • فتق دیسک ناشی از افزایش بار وزن بر روی ستون فقرات شما
  • درد گردن ناشی از وضعیت سر به جلو 
  • گردش خون ضعیف در مغز
  • افزایش خطر افتادن و شکستگی و کاهش تحرک با افزایش سن 
  • افزایش خطر آرتریت
  • خستگی ناشی از ناهماهنگی و گردش خون ضعیف
  • کمردرد و درد عضلانی ناشی از تلاش برای ایستادن

بریس برای کیفوز قفسه سینه

تحقیقات نشان داده است که بریس های وضعیتی منجر به بهبود وضعیت قابل اندازه گیری برای افراد مبتلا به کیفوز قفسه سینه می شود، اما عمدتاً در کودکان و نوجوانان با ناهنجاری ستون فقرات.

در حالی که نوجوانان این پتانسیل را دارند که فرم خود را با کمک بریس تغییر دهند، مطالعات نشان داده است که بزرگسالان نمی توانند تغییر قابل توجهی در انحنای ستون فقرات خود از یک بریس تجربه کنند.

با این وجود، بریس های کیفوز می توانند ابزاری عالی برای کمک به بهبود سلامت ستون فقرات قفسه سینه و اصلاح وضعیت بدنی شما باشند.

به زبان ساده، آن ها پشت شما را در حالت خنثی تر و صاف تر محکم می کنند. این کار فشار را از روی ستون فقرات شما کم می کند و فشار را در عضلات شما کاهش می دهد، به طوری که می توانید بدون درد، خستگی و سفتی حالت عمودی تری داشته باشید.

می‌توانید در حین انجام فعالیت‌های روزانه‌تان از بریس استفاده کنید و برای انجام تمرین‌ هایی که به معکوس کردن کیفوز قفسه سینه کمک می‌کنند، آن را بردارید.