کمربند طبی

بریس زانو
بریس زانو و انواع آن
جولای 27, 2021
زانوبند طبی
زانوبند طبی
آگوست 11, 2021
کمربند طبی

کمربند طبی

کمربند طبی می‌تواند یک عنصر مؤثر از یک برنامه درمانی جامع برای برخی بیماری‌های ستون فقرات باشد و می‌تواند از ستون فقرات در حین بهبودی پس از جراحی کمر پشتیبانی کند.

بریس ستون فقرات ممکن است توسط پزشک یا فیزیوتراپیست برای حمایت بهتر و بیشتر از کمر و ستون فقرات تجویز شود.

بریس‌های بدون نسخه بدون توصیه پزشک در دسترس هستند، و استفاده از این دستگاه‌ها طبق دستورالعمل‌های ارائه شده برای جلوگیری از آسیب بیشتر به کمر بسیار مهم است.

اهداف و مکانیسم بریس کمر برای تسکین درد

  • کاهش تنش عضلانی و کمردرد
  • بهبود وضعیت بدن برای توزیع مجدد وزن در ستون فقرات
  • یک محیط درمانی سالم برای ساختارهای ستون فقرات فراهم کنید
  • افزایش عملکرد در طول فعالیت روزانه

اهداف فوق با مکانیسم های اساسی بریس کمر در هنگام استفاده به دست می آیند. مکانیسم های تسکین درد بر اساس طراحی بریس تا حدودی متفاوت است.

فواید کمربند طبی

استفاده از کمربند طبی حمایت بیشتری از ستون فقرات خواهد کرد. هنگامی که کمر به دلیل آسیب دیدگی یا ضعیف شدن ساختارهای ستون فقرات ناپایدار است، یک بریس پشت می‌تواند به ثبات کمک کند. با نگه داشتن تنه در یک وضعیت ایمن و حمایتی، یک بریس پشت می تواند به ایجاد یک محیط درمانی سالم برای آسیب فعلی کمک کند و از آسیب های اضافی جلوگیری کند.

فشار بر روی ساختارهای ستون فقرات را کاهش می دهد. بریس پشت می‌تواند به تخلیه بخشی از وزنی که معمولاً روی کمر قرار می‌گیرد کمک کند، در این فرآیند فشار روی مفاصل، دیسک‌ها و عضلات ستون فقرات کاهش می‌یابد. با کاهش فشار ستون فقرات، بریس پشت ممکن است تنش دردناک عضلانی را که یک واکنش محافظ رایج پس از آسیب است، کاهش دهد.

کاهش دامنه حرکتی در طول درمان. بریس پشت برای جلوگیری یا محدود کردن حرکات دردناک مانند پیچاندن ستون فقرات یا خم شدن به جلو، عقب یا به پهلو استفاده می شود. محدود کردن حرکات و وضعیت‌های دردناک نیز می‌تواند به بهبود آگاهی از موقعیت بدن (حس عمقی) کمک کند، که به پوشنده اجازه می‌دهد تا به طور آگاهانه وضعیت بدن را برای بهبود سلامت کمر تنظیم کند.

حرکت بین بخش های مهره ای را کاهش می دهد. کمربندهای طبی همچنین حرکت‌های اضافی را در یک بخش خاص از ستون فقرات یا شکستگی مهره‌ها محدود می‌کنند و در نتیجه درد ناشی از تنش عضلانی و مفاصل یا ریشه‌های عصبی تحریک‌شده را محدود می‌کنند.

در برخی از مطالعات نشان داده شده است که استفاده از کمربند طبی به یک برنامه درمانی، وضعیت حرکتی و درد را بهتر از فقط فیزیوتراپی و داروهای ضد درد بهبود می‌بخشد.

 

برای تهیه انواع کمربند طبی می توانید به کلینیک ارتوپدی فنی پارسه در تهران خیابان قائم مقام فراهانی مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

بریس کمر – بریس ستون فقرات – بریس طبی – کمربند طبی – ارتوپدی فنی خوب در تهران – بهترین مرکز ارتوپدی فنی در تهران