کفی طبی

ارتز چیست؟
ارتز چیست؟
آوریل 4, 2019
شارکو ماری توث
شارکو ماری توث
جولای 14, 2019
کفی طبی

کفی طبی نوعی ارتز است که بمنظور اصلاح عملکرد کف پا و اندام های تحتانی همچون مچ پا، ساق پا، زانو، ران و لگن مورد استفاده قرار می گیرد.

ساخت کفی طبی کفش بر عهده متخصص ارتوپد فنی است و این متخصص پس از بررسی دقیق کف پا نیاز فرد را به نوع کفی را تشخیص داده و بر اساس آن کفی مخصوص پا را طراحی و تهیه می کند.

برخی مشکلات ساختاری در کف پا و یا سایر اندام های تحتانی سبب وارد شدن فشار غیر طبیعی بر کف شده و راه رفتن را برای فرد دشوار می کند در این موارد متخصص ارتوپد برای اصلاح عملکرد کف پا و اندام های تحتانی و کاهش فشار وارده بر آن ها کفی های طبی خاصی را تجویز می‌کند.

کفی‌ های تجویزی با کاهش فشار هایی که بر اندام های تحتانی وارد می شود به راه رفتن طبیعی فرد و جلوگیری از بروز درد حین راه رفتن کمک می کند.

بهترین کفی طبی را پس از مشورت با متخصص ارتوپد فنی می توانید تهیه کند و لازم است بر اساس نوع و شدت مشکل از نوع خاصی از این کفی ها استفاده شود و یک نوع کفی برای همه افراد مناسب نیست.

لازم بذکر است که انتخاب کفی با توجه به نوع اختلال ، میزان و نوع فعالیت فرد و نوع کفش نیز متفاوت است.

کفی های طبی با حمایت از پا به توزیع یکنواخت فشار بر روی کف کمک کرده و از وارد شدن آسیب بر زانوها ، لگن و کمر جلوگیری می کند.

با مراجعه به کلینیک ارتوپد فنی پارسه در خیابان مطهری تهران می توانید بهترین نوع کفی طبی را با توجه به شرایط خود تهیه کند.

انواع کفی طبی

  • کفی نرم برای کاهش فشار روی ناحیه دردناک کف پا و کنترل عملکرد غیرطبیعی کف پا (درمان پینه کف پا، زخم پای دیابتی، درد استخوانی کف پا و دیگر ناراحتی‌های کف پا)
  • کفی عملکردی یا فانکشنال برای اصلاح عملکرد غیرطبیعی پا (درمان درد مفصل انگشتان پا ، درد پاشنه و قوس کف پا، درد مچ و پاشنه پا، درمان تاندونیت و بورسیت مچ پا، درمان درد جلوی ساق پا )
  • کفی ورزشی برای ورزشکارانی که مدت طولانی می دوند (استفاده از این کفی های طبی به کاهش احتمال بروز آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد، مانند پیچ خوردن و رگ به رگ شدن مچ پا و کشیدگی تاندون آشیل در میان ورزشکاران کمک می کند)

 

 

 

کلمات مرتبط :

کفی طبی – قیمت کفی طبی – کفش طبی کودکان – ارتوپدی فنی