ویژگی های کفش طبی کودکان

بریس ابداکشن لگن
بریس ابداکشن لگن
ژوئن 14, 2021
کفش دیابتی
کفش دیابتی
جولای 3, 2021
ویژگی های کفش طبی کودکان

ویژگی های کفش طبی کودکان

ویژگی های کفش طبی کودکان

مشکلات اندام تحتانی از جمله مشکلات پاها از جمله رایح ترین اختلالاتی هستند که در کودکان نوپا دیده می شود ، بسیاری از کودکان برای درمان مشکلات ارتوپدی کف پا نیازمند استفاده از کفش طبی استاندارد هستند ، به همین جهت آشنایی با ویٓژگی های کفش طبی کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای آن که کفش طبی مناسب پای کودک خود تهیه کنید بهتر است ابتدا به جراح ارتوپد کودکان مراجعه تا مشکل کودک شما بدرستی تشخیص داده شود و پس از آن به کلینیک ارتوپدی فنی معتبر و مجهز مراجعه بفرمایید تا متخصص ارتوپد فنی کفش طبی متناسب با شرایط پای کودک شما را بطور دقیق طراحی و اقدام به ساخت آن بکند.

بسیاری از کودکان نوپا زمانی که شروع به راه رفتن می کنند دچار صافی کف پا هستند چراکه استخوان ، رباط ها و عضلات کف پا هنوز بخوبی رشد نکرده و از استحکام کافی برخوردار نیستند.

ویژگی های کفش طبی کودکان

کفی کفش باید از استخکام کافی برخوردار باشد تا بتواند در جذب فشارهایی که در حین راه رفتن به کف پای کودک وارد می شود موفق عمل کند و از آسیب دیدگی و خستگی پاها حین راه رفتن جلوگیری به عمل آورد.

سایر کفش باید کاملا متناسب با پای کودک باشد کفش تنگ سبب وارد شدن فشار بیش از حد به اجزای پا شده و می تواند سبب آسیب دیدگی و التهاب بافت های پا شود ، کفش بزرگ و گشاد نیز سبب حرکت پا داخل کفش شده و ریسک آسیب دیدگی و درد و التهاب آن را افزایش می دهد.

کفش دارای پاشنه استاندارد باشد ، کفش های تخت و بدون پاشنه همانند کفش های با پاشنه بلند می توانند مضر باشند.

قوس کف کفش کاملا متناسب با کف پای کودک باشد تا فشاری به کف پای کودک وارد نشود و از خستگی کودک حین راه رفتن جلوگیری شود.

جنس رویه کفش نیز بهتر است از موادی باشد که قابلیت انتقال هوا را داشته و از عرق کردن پاها داخل کفش جلوگیری کند.

شایع ترین اختلالات و ناهنجاری های پا در کودکان

  • صافی کف پا
  • چرخش و انحراف پاها به داخل
  • انحراف پاها به خارج
  • کلاب فوت
  • ناهنجاری های مادرزادی پاها و انگشتان پاها
  • و …

 

 

کلمات مرتبط :

متخصص ارتوپد فنی در تهران – کلینیک ارتوپدی فنی در تهران – مرکز ارتوپد فنی در تهران – کفش طبی کودکان – ویژگی های کفش طبی کودکان