نکات مهم در انتخاب پروتز

مزایای ارتز سفارشی
مزایای ارتز سفارشی
نوامبر 15, 2022
پای مصنوعی
همه چیز درباره پای مصنوعی
دسامبر 31, 2022
نکات مهم در انتخاب پروتز

نکات مهم در انتخاب پروتز

نکات مهم در انتخاب پروتز

امروزه افراد قطع عضو گزینه های مختلفی دارند و انتخاب پروتز یک تصمیم مهم است. نه تنها برای سالیان متمادی از آن استفاده خواهید کرد، بلکه پروتز مناسب می تواند بدون درد باشد و سبک زندگی مورد نظر شما را فراهم کند. در این مقاله، مهم ترین نکاتی که در انتخاب پروتز باید در نظر گرفته شود را مورد بحث قرار می دهیم.

پیدا کردن یک متخصص پروتز که بتوانید به آن اعتماد کنید در انتخاب پروتز ضروری است. یک متخصص ارتوپدی فنی خوب می تواند شما را راهنمایی کند و ابزار مناسبی را که سبک زندگی مورد نظر شما را قادر می سازد، در اختیار شما قرار دهد.

نکات مهم در انتخاب پروتز چیست؟

هر کس اولویت های متفاوتی دارد. برخی از افراد ورزش را دوست دارند و نمی توانند بدون آن زندگی کنند، برخی دیگر فقط یک اندام مصنوعی می خواهند که ظاهر اندام طبیعی انسان را تا حد امکان تکرار کند.

اگرچه هر پروتزی که برای فرد دارای قطع عضو در نظر گرفته می شود ، بدون درد است، همان پروتزی که برای دویدن سرعت نیاز دارید معمولاً با کفش های پاشنه بلند یا مجلسی کار نمی کند. برای برخی افراد، هر دو اولویت بیش از حد مهم است و آنها در واقع چندین پروتز را انتخاب می‌کنند که سبک زندگی مورد نظرشان را ممکن می‌سازد.

فعالیت هایی را که می خواهید انجام دهید در نظر بگیرید . پروتز به سادگی یک ابزار است و انتخاب آن به اهداف شخصی شما بستگی دارد. این بدان معنی است که هیچ نوع پروتز واحدی وجود ندارد که برای همه بهترین باشد زیرا هر فرد اهداف متفاوتی دارد.
برخی از فعالیت هایی که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید عبارتند از:

  • آیا می خواهید پیاده روی کنید یا بدوید؟
  • آیا می خواهید در ورزش های تفریحی مانند اسکی، شنا یا دوچرخه سواری شرکت کنید؟
  • چگونه می خواهید به دنبال کار، بازی یا فعالیت های دیگر باشد؟
  • برای انجام چه کارهای روزمره نیاز دارید؟

یک متخصص پروتز می‌تواند یک دست یا پای مصنوعی را که تقریباً برای هر هدفی طراحی شده است، از فعالیت‌ های تفریحی گرفته تا کارهای خانه بسازد. مهم است که درباره فعالیت ها و اهداف خود با متخصص پروتز صحبت کنید. هیچ کس بهتر از خودتان نمی داند که می خواهید به چه چیزی برسید!

سطح قطع عضو یکی از نکات مهم. در انتخاب پروتز است و بر میزان مواردی که هنگام انتخاب پروتز باید در نظر گرفته شود تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر عضو قطع عضو زیر زانو هستید، حرکت مفصل ممکن است برای شما مهم نباشد، اما اگر عضو بالای زانو هستید، ممکن است ضروری باشد. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، همین امر را می توان در مورد افراد قطع عضو زیر آرنج و افراد قطع عضو بالای آرنج گفت.