نحوه انتخاب کفش مناسب

بریس کمری
بریس کمری
سپتامبر 6, 2022
کفش پای دیابتی
کفش پای دیابتی
سپتامبر 16, 2022
نحوه انتخاب کفش مناسب

نحوه انتخاب کفش مناسب

نحوه انتخاب کفش مناسب

انتخاب نامناسب کفش می‌تواند به آسیب‌های ورزشی رایج مانند درد تاندون آشیل، میخچه و بونیون، یا مشکلات وضعیتی و کمردرد کمک کند. چنین آسیب هایی ممکن است به طور قابل توجهی فعالیت شما را محدود یا متوقف کند.

انتخاب کفش مناسب می تواند به جلوگیری از آسیب کمک کند.

اگر کفش های شما خیلی تنگ، خیلی گشاد یا به اندازه کافی حمایت نمی کند، فعالیت بدنی شما ممکن است روی پاها، مچ پا، ساق پا و سایر مفاصل فشار وارد کند. این فشار مداوم ممکن است به درد و صدمات کمک کند.

پوشیدن کفش نامناسب می تواند مشکلات موجود مانند درد یا آرتروز را در لگن، زانو، مچ پا یا پا تشدید کند.

حتی استفاده کوتاه مدت از کفش های نامناسب می تواند باعث ایجاد استرس و درد در استخوان ها و مفاصل شما و بافت های نرمی شود که از آنها حمایت می کنند. برای مثال، اگر به‌عنوان بخشی از کارتان به‌طور منظم برای مدت طولانی می‌ایستید.

نحوه انتخاب کفش مناسب

بعد از ورزش یا در پایان روز کفش بخرید. این کمک می‌کند تا مطمئن شوید که پاها وقتی در بزرگ‌ترین حالت خود هستند در کفش احساس راحتی می‌کنند.

کفش هایی را با همان جورابی که برای فعالیت می پوشید، بپوشید.

هر بار که کفش می‌خرید، از فروشنده بخواهید پای شما را اندازه‌گیری کند، زیرا ممکن است با افزایش سن پاهای شما بزرگ‌تر و پهن‌تر شوند. همچنین معمول است که یک پا کمی بزرگتر از دیگری باشد.

بررسی کنید که هنگام پوشیدن کفش بتوانید تمام انگشتان پا را تکان دهید. به یاد داشته باشید که هنگام راه رفتن یا دویدن به فضایی نیاز دارید که پایتان در داخل کفش حرکت کند.

به محض اینکه کفش ها را امتحان کردید باید راحت باشند. 

چند قدم با کفش های خود راه بروید یا بدوید تا مطمئن شوید که راحت هستند.

مطمئن شوید که کفش ها پاشنه شما را می گیرند. هنگام حرکت پاشنه کفش نباید در کفش بلغزد.

داخل کفش را برای بررسی برچسب ها، درزها یا سایر موادی که ممکن است پای شما را تحریک کند، مشاهده کنید.

کفی کفش را بررسی کنید. آیا آنها به اندازه کافی محکم هستند تا در برابر ضرباتی که به کف پا در حین راه رفتن وارد می شود مقاومت کنند؟

اگر ورزش می کنید، پوشیدن کفش های طراحی شده برای آن ورزش ایده خوبی است. کفش‌های خاصی برای تنیس، گلف، فوتبال، فوتبال، دویدن، دوچرخه‌سواری و سایر ورزش‌ها طراحی شده‌اند. هر کدام دارای طراحی، جنس و وزن متفاوتی هستند تا به بهترین نحو از پاها در برابر فشارهای ناشی از فعالیت خاص محافظت کنند.

اگر برای پیاده روی به کفش نیاز دارید، به دنبال کفشی سبک وزن و جذب ضربه اضافی در پاشنه و زیر گوی پای خود باشید. این ویژگی ها ممکن است به کاهش درد پاشنه، و سوزش یا حساسیت در پای شما کمک کند. 

برای تهیه انواع کفش طبی کودکان و بزرگسالان می توانید به مرکز ارتوپدی فنی پارسه (بهترین ارتوپدی فنی تهران) مراجعه بفرمایید ، متخصصان ما بهترین و مناسب ترین کفش را متناسب با شرایط پای شما توصیه می کنند.

 

کلمات مرتبط :

نحوه انتخاب کفش مناسب – کفش طبی برای کودکان – کفش طبی برای سالمندان – کفش طبی ارتوپدی – قیمت کفش طبی – خرید کفش طبی در سهروردی