ناهنجاری های پا در کودکان

پروتز انگشتان و دست
پروتز انگشتان و دست ها
اکتبر 5, 2021
آتل مچ دست و دست
آتل مچ دست و دست
اکتبر 28, 2021
ناهنجاری های پا در کودکان

ناهنجاری های پا در کودکان

انواع مختلفی از ناهنجاری های پا در کودکان وجود دارد. برخی ممکن است از بدو تولد وجود داشته باشند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است در طول زمان یا در بزرگسالی رخ دهند.

برای برخی از بیماری های پا ، بسته به نوع و شدت تغییر شکل ممکن است نیاز به درمان باشد. ممکن است یک پا با کمی تغییر شکل را بتوان با استفاده از ارتزهای مخصوص اصلاح کرد ، اما تغییر شکل شدید پا نیاز به جراحی دارد.

رایج ترین ناهنجاری های پا در کودکان

هالوکس والگوس یا بونیون

Bunions می تواند یک تغییر شکل بسیار دردناک پا باشد. آنها بیشتر در زنان رخ می دهند و می توانند ناشی از پوشیدن کفش های نامناسب باشند که فشار ناخوشایندی را بر پا وارد می کند. این باعث التهاب و سوزش می شود و باعث می شود استخوان های داخل و نزدیک انگشت شست تغییر موقعیت دهند.

در یک بونیون ، یک توده سفت و استخوانی در کنار پا در قاعده انگشت شست پا ایجاد می شود. انگشت پا شروع به خم شدن به سمت داخل و اشاره به سمت دیگر انگشتان پا می کند. درد در کنار یا پایین پا ایجاد می شود (که اغلب هنگام راه رفتن و پوشیدن کفش شدیدتر است).

بسته به شدت بیماری ، درمان می تواند متفاوت باشد. متخصص ارتوپد شما ممکن است برای موارد شدید کفش یا ارتوپدی یا جراحی توصیه کند.

انگشت چکشی

این ناهنجاری معمولاً انگشت دوم پا (کنار انگشت شست پا) را تحت تأثیر قرار می دهد و باعث می شود که مفصل به شکل “چکش” خم شود و مفصل میانی به سمت بالا باشد. 

کف پای صاف (Pes Planus)

به طور معمول ، ما با کف پای صاف متولد می شویم و استخوان ها و مفاصل ما با رشد و رشد انعطاف پذیر می شوند. صافی کف پای انعطاف پذیر زمانی است که قوس پا هنگام ایستادن ناپدید می شود (بنابراین پا صاف به نظر می رسد) اما هنگام نشستن دوباره ظاهر می شود. این بیماری اغلب بدون هیچ مشکلی باقی می ماند و اکثر کودکان هیچ علائمی را در رابطه با کف پای صاف تجربه نمی کنند.

اگر کف پای صاف دارید ، ممکن است دردناک شود. استفاده از ارتزهای سفارشی ( کفش طبی کودکان ) می تواند در موارد خفیف به درمان صافی کف پا کمک کند.

قوس های بلند (Pes Cavus)

قوس بلند زمانی تعریف می شود که هنگام تحمل وزن ، کف پا به طور مشخص برجسته یا توخالی به نظر برسد. این می تواند نتیجه یک بیماری ارثی باشد یا می تواند علامتی از یک بیماری عصبی ، ارتوپدی یا عصبی عضلانی باشد.

این بیماری به اندازه کف پای صاف رایج نیست ، اما به دلیل فشردگی استخوان های متاتارس می تواند یک وضعیت دردناک باشد و می تواند منجر به عملکرد محدود شود. درمانهایی مانند فیزیوتراپی ممکن است تنها چیزی باشد که لازم است ، اما اگر علائم شدید باشد ، ممکن است نیاز به جراحی باشد.

 

 

کلمات مرتبط :

ناهنجاری های پا در کودکان – کف پای صاف در کودک – کفش طبی صافی کف پا – کفش طبی کودکان – ارتوپدی فنی در خیابان مطهری