موارد کاربرد بریس کمر

پروتز سیلیکونی جلوی پا
پروتز سیلیکونی جلوی پا
می 19, 2021
بریس مینروا
بریس مینروا
می 28, 2021
موارد کاربرد بریس کمر

موارد کاربرد بریس کمر

موارد کاربرد بریس کمر

قبل از استفاده از بریس پشتی، مشاوره با پزشک توصیه می شود. ارزیابی پزشک به تعیین اینکه آیا بریس احتمالاً مفید است و همچنین نوع بریس مورد نیاز و نحوه پوشیدن آن کمک می کند.

مهم است که به یاد داشته باشید که بریس‌های پشتی به عنوان یکی از جنبه‌های یک برنامه درمانی جامع تجویز می‌شوند، و اینکه استفاده از بریس به تنهایی یا استفاده از بریس بدون توصیه پزشک ممکن است باعث آسیب بیشتر و افزایش درد شود.

موارد کاربرد بریس کمر

علاوه بر سایر درمان‌های غیرجراحی، بریس کمر ممکن است به بهبود و تسکین درد ناشی از شرایط زیر کمک کند:

بهبودی بعد از عمل. ممکن است یک بریس سفت و سخت پس از جراحی ستون فقرات با هدف کاهش فشار روی ستون فقرات، افزودن ثبات، و محدود کردن حرکات و ریزحرکات برای ایجاد یک محیط درمانی سالم تجویز شود. پرسشنامه‌ای که توسط جراحان ستون فقرات تکمیل شد، نشان داد که شایع‌ترین دلیل بریس پس از جراحی، محدود کردن فعالیت و حرکت است. بریس های پشتی معمولاً بین ۳ تا ۸ هفته پس از جراحی توصیه می شود، اما مدت زمان بر اساس نیاز بیمار متفاوت است.

اسپوندیلولیستزیس. نشان داده شده است که استفاده از یک بریس سفت پشت برای اسپوندیلولیستزییس میزان لغزش مهره را به حداقل می رساند و به طور قابل توجهی توانایی راه رفتن و سطح درد را بهبود می بخشد.

اسپوندیلولیز. مشابه اسپوندیلولیستزیس، یک بریس نیمه سفت یا سفت ممکن است برای به حداقل رساندن ریزحرکات دردناک در سطح مهره شکسته، کاهش درد و به طور بالقوه امکان بهبود شکستگی توصیه شود. تصور می شود که بریس کمری می تواند از لغزش مهره ها (اسپوندیلولیستزییس) جلوگیری یا کاهش دهد.

آرتروز. ناپایداری و حرکات دردناک ناشی از استئوآرتریت ستون فقرات ممکن است با استفاده از بریس پشتی سفت یا نیمه سفت کاهش یابد. علاوه بر این، بریس می‌تواند فشار روی مفاصل فاست آسیب‌دیده را کاهش دهد، درد را کاهش داده و حرکات روزمره مانند حرکت از حالت نشسته به ایستاده یا برعکس را آسان‌تر کند.

شکستگی های فشاری مهره ها. یکی از موارد کاربرد بریس کمر برای شکستگی های فشاری مهره به منظور کاهش حرکات در سطح شکستگی یا مهره آسیب دیده و همچنین کاهش فشار روی ستون فقرات توصیه شود.

بیماری دژنراتیو دیسک و فتق دیسک کمر. هنگامی که دیسک ستون فقرات شکسته و یا فتق می‌کند، یک بریس کمر سفت یا نیمه سفت می‌تواند به تثبیت و کاهش ریز حرکت‌ها در بخش آسیب‌دیده ستون فقرات کمک کند. همچنین ممکن است از یک بریس پشتی برای محدود کردن خم شدن و چرخش استفاده شود و به تحمل مقداری از وزنی که دیسک‌ها معمولا تحمل می‌کنند کمک کند.

تنگی کانال نخاعی. بریس برای تنگی ستون فقرات کمری با هدف کاهش فشار و محدود کردن ریزحرکات در قسمت تحتانی ستون فقرات است که هر دو می‌توانند باعث تحریک ریشه عصبی و درد رادیکول شوند. در برخی موارد، بریس می‌تواند به تنظیم وضعیت بدن یا انتقال وزن به شکم با هدف تخلیه فشار از ستون فقرات کمک کند.

تنش و فشار عضلانی. در موارد نسبتاً نادر، ممکن است یک بریس انعطاف پذیر پشت برای کشیدگی عضلات کمر توصیه شود. بریس پشت می تواند با کاهش فشار روی ستون فقرات به کاهش تنش عضلانی کمک کند و در نتیجه میزان قدرت مورد نیاز در عضلات برای حمایت از ستون فقرات را کاهش دهد. علاوه بر این، گرمای بریس می‌تواند به شل شدن عضلات منقبض کمک کند و به تسکین درد کمک کند. استفاده از بریس کمر برای آسیب یا ضعف عضلانی معمولاً برای بیش از ۲ تا ۴ روز توصیه نمی شود.

 

 

کلمات مرتبط :

موارد کاربرد بریس کمر – هزینه ساخت بریس کمر – انواع کمربند طبی – انواع بریس ستون فقرات – کلینیک ارتوپدی فنی در تهران