فواید استفاده از کمربند طبی

بریس اصلاح کننده وضعیت بدن
بریس اصلاح کننده وضعیت بدن
اکتبر 27, 2022
مزایای ارتز سفارشی
مزایای ارتز سفارشی
نوامبر 15, 2022
فواید استفاده از کمربند طبی

فواید استفاده از کمربند طبی

فواید استفاده از کمربند طبی

اکثریت افراد در زندگی خود کمردرد را تجربه خواهند کرد. در حالی که بسیاری از علل کمردرد شامل آسیب‌دیدگی و اختلال می‌شود، تعداد زیادی از موارد کمردرد از بلند کردن نامناسب و وضعیت بدنی بد ناشی می شود.

یک راه محبوب برای جلوگیری از کمردرد و بهبود وضعیت بدن، استفاده از کمربند طبی (بریس کمر) است.

بریس‌ های پشتی کمر شما را در بهترین حالت نگه می‌دارند و از فشار در هنگام نشستن و ایستادن جلوگیری می‌کنند. بریس‌های پشتی برای پوشیدن در هنگام کار، ورزش و موقعیت‌های مختلف مناسب هستند.

توجه به این نکته ضروری است که بریس های پشتی قرار نیست همیشه استفاده شوند. در زیر برخی از فعالیت هایی که ممکن است برای پوشیدن بریس مناسب باشد، ذکر شده است، اما قرار نیست بیش از ۲ ساعت در روز از آن استفاده شود. استفاده بیش از حد از بریس پشت در واقع می تواند منجر به آتروفی عضلانی و ضعیف شدن هسته شما شود.

فواید استفاده از کمربند طبی

بی حرکتی

جلوگیری از حرکات غیرضروری می تواند به جلوگیری از کمردرد کمک کند، به خصوص اگر در گذشته آسیب کمر یا جراحی ستون فقرات داشته اید. در موقعیت‌های خاص، بی‌ حرکتی برای بهبودی مناسب کمر شما ضروری است.

این همان جایی است که یک بریس پشت وارد می شود. بریس از حرکات عمده در ناحیه پشت جلوگیری می کند. این حرکات شامل خم شدن، اکستنشن و چرخش است. این به جلوگیری از استفاده کامل از کمر، جلوگیری از کمردرد و آسیب های بیشتر کمک می کند.

اگر از بریس پشتی برای جلوگیری از تحرک استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که نوع مناسب کمربند را خریداری کرده‌اید. انواع مختلفی از بریس ها وجود دارند که محافظت بیشتری در برابر تحرک ارائه می دهند.

بهبود وضعیت بدن

ستون فقرات شما باید در وضعیت عمودی، شانه ها به عقب، قفسه سینه به سمت بالا، و قسمت مرکزی بدن شما جمع شده باشد. اما چند نفر از ما در این حالت نشسته و می ایستیم؟ بسیاری از ما خم می شویم و ستون فقرات خود را خم می کنیم.

این نه تنها باعث ایجاد وضعیت بد بدن می شود، بلکه باعث کمردرد شدید می شود. وضعیت نامناسب همچنین باعث ضعف ستون فقرات می شود و حتی می تواند منجر به بدشکلی شود و شما را مستعد آسیب دیدگی کند.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه ستون فقرات شما در یک راستا قرار دارد چیست؟ بریس پشتی ستون فقرات شما را در حالت صاف قرار می دهد. وقتی متوجه شدید که دچار مشکلات وضعیتی شده اید از بریس کمر خود استفاده کنید.

دیگر فواید استفاده از کمربند طبی

جلوگیری از کمردرد

کمردرد با بسیاری از جنبه های زندگی ما تداخل دارد. می تواند کار، ورزش و حتی انجام کارهای ساده روزانه را غیر قابل تحمل کند.

کمردرد از خفیف تا شدید متغیر است. کسانی که موارد خفیف دارند کمردرد را تجربه می کنند، اما این فقط یک ناراحتی جزئی است. برخی دیگر از کمردرد شدید رنج می برند که معمولاً در نتیجه آسیب یا علامت یک رویداد است.

کسانی که انواع کمردرد دارند متوجه می شوند که حرکات و موقعیت های خاصی باعث تشدید کمردرد آنها می شود. برای اینکه کمر شما بهبود یابد، کمر شما باید حرکات خاصی را محدود کند، همانطور که قبلا توضیح داده شد. این جایی است که یک بریس پشت وارد می شود.

بریس پشتی از حرکات غیرضروری که باعث آسیب بیشتر به کمر می شود جلوگیری می کند. این به تراز ستون فقرات و تقویت عضلات کمر کمک می کند. کمر شما می تواند بهبود یابد و کمردرد شما کاهش می یابد.

بریس‌های پشتی همچنین از نواحی حیاتی کمر شما مانند ستون فقرات، دیسک‌های مهره‌ای و مهره‌ها حمایت می‌کنند. این کار استرسی را که این نواحی برای حمایت از کمر تحمل می‌کنند کاهش می‌دهد و در نتیجه درد را کاهش می‌دهد.

موارد کاربرد

انواع کمربند طبی می توانند به مدیریت علائم بی شماری از شرایط مختلف کمر کمک کنند از جمله :

  • کیفوز
  • اسپوندیلیت آنکیلوزان
  • آسیب های نخاعی
  • اسکولیوز
  • پوکی استخوان
  • رگ به رگ شدن عضلات پشت
  • تومورهای ستون فقرات
  • شکستگی ستون فقرات
  • اسپوندیلولیستزیس

 

کلمات مرتبط :

بریس ستون فقرات – فواید استفاده از کمربند طبی – فواید پوشیدن بریس کمر – ارتوپدی فنی خوب در تهران