زانوبند طبی

کمربند طبی
کمربند طبی
جولای 29, 2021
کفش طبی صافی کف پا در کودکان
کفش طبی صافی کف پا در کودکان
سپتامبر 1, 2021
زانوبند طبی

زانوبند طبی

زانوبند طبی 

درد زانو یک مشکل شایع برای ورزشکاران جوان است و ممکن است ناشی از آسیب های حاد و استفاده بیش از حد باشد.

انواع ساختارها به ویژه در بین ورزشکاران جوان مستعد آسیب هستند ، از جمله استخوان های مفصل زانو (استخوان ران ، استخوان ران و استخوان کشکک) ، ماهیچه ها و تاندون هایی که مفصل را حرکت می دهند (چهارسر ، تاندون کشکک و همسترینگ) ، غضروف که مفصل (منیسک داخلی و جانبی) و رباط هایی که مفصل را تثبیت می کند (رباط جانبی داخلی ، رباط جانبی جانبی ، رباط صلیبی قدامی و رباط صلیبی خلفی) را می بندد.

استفاده از زانوبند طبی برای انواع آسیب های زانو ممکن است برای پیشگیری در نظر گرفته شود یا بعنوان بخشی از برنامه درمانی گنجانده شود. هدف از هر زانوبند باید همکاری با ساختارهای ذاتی زانو برای کاهش درد و افزایش ثبات بدون از دست دادن عملکرد طبیعی زانو باشد ، در نتیجه خطر آسیب را کاهش دهد.

تمام زانوبندها باید با مشورت پزشک یا مربی ورزشی کودک انجام شود. در حالی که بسیاری از انواع بدون نسخه در دسترس هستند ، آنها فقط باید زمانی استفاده شوند که تشخیص دقیق انجام شود و یک برنامه مدیریت جامع تدوین شده باشد.

برای هر دو صدمات حاد و استفاده بیش از حد ، زانوبندها باید تنها یکی از عناصر یک برنامه درمانی جامع باشند. در حالی که برخی از بریس ها ممکن است از زانو در برابر آسیب بیشتر محافظت کنند ، توانبخشی که انعطاف پذیری ، قدرت ، دامنه حرکتی و تعادل را هدف قرار می دهد باید پایه اصلی هر برنامه ریکاوری باشد.

استفاده از زانوبند طبی برای جلوگیری از آسیب های زانو باید با دقت مورد توجه قرار گیرد و پس از مشورت با فیزیوتراپیست یا متخصص ارتوپدی فنی مناسب ترین نوع زانوبند طبی مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع زانوبندها برای اثر بخشی بهتر باید مناسب با وضعیت اندامی بیمار و مشکل وی توسط متخصص ارتوپدی فنی طراحی و ساخته شوند ، متخصصان ما در کلینیک ارتوپدی فنی پارسه ( ارتوپدی فنی در سهروردی ) پس از ارزیابی دقیق و جامع از شرایط خر فرد زانوبند متناسب با شرایط وی را طراحی و با بهترین مواد اولیه اقدام به ساخت آن می کنند.

 

کلمات مرتبط :

زانوبند – قیمت زانوبند طبی – انواع زانوبند – زانوبند ورزشی – متخصص ارتوپدی فنی – مرکز ارتوپد فنی در تهران – ارتوپد فنی در خیابان شهید بهشتی