دیسپلازی مفصل ران

روشهای درمان کلاب فوت
روشهای درمان کلاب فوت
آوریل 17, 2020
زخم پای دیابتی
زخم پای دیابتی
می 5, 2020
دیسپلازی مفصل ران

دیسپلازی مفصل ران

دیسپلازی مفصل ران یا دررفتگی مفصل ران در کودکان یکی از مشکلات شایعی است که اغلب بطور مادرزادی رخ می دهد و یا ممکن است در اثر وارد شدن ضربه رخ دهد.

دررفتگی مفصل ران که در اثر وارد آمدن فشار زیاد ناشی از آسیب ‌های شدید یا شکستگی رخ می دهد باید بطور اورژانسی تحت درمان قرار بگیرد تا از بروز عوارض جدی برای کودک جلوگیری شود.

تشخیص و درمان به موقع دیسپلازی مفصل ران توسط جراح ارتوپد کودکان برای جلوگیری از بروز عوراض جدی در سنین بزرگسالی امری ضروری است.

کودکانی که برای درمان این عارضه تحت درمان قرار می گیرند باید بطور منظم توسط پزشک معاینه شوند چراکه امکان دررفتگی مجدد در کودکانی که یکبار دچار آن شده اند بیش از سایر افراد است.

لنگیدن و ناتوانی در راه رفتن بطور صحیح و بروز مشکلات حرکتی ، کوتاهی یکی از پاها و افزایش احتمال دررفتگی مجدد از مهم ترین عوارض این اختلال هستند که با درمان مناسب و به موقع می توان از آن ها جلوگیری کرد.

دلایل و عوامل خطر

  • عوامل ژنتیکی و سابقه خانوادگی بروز این آسیب
  • ناهنجاری‌های مرتبط با شکل ‌گیری استخوان ها مانند توتریکولی و …
  • زایمان بریچ 

درمان دیسپلازی مفصل ران

جراح ارتوپد کودکان برای تشخیص دقیق این عارضه علاوه بر معاینه فیزیکی از روش های تصویربرداری همچون سونوگرافی بهره می برد.

تشخیص و درمان به موقع این عارضه برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر در بزرگسالی از اهمیت زیادی برخوردار است.

استفاده از بریس پاولیک هارنس یکی از موثرترین راهکارها برای درمان دیسپلازی مفصل رانو است ، بریس پاولیک هارنس موجب قرارگیری سر استخوان ران در حفره استابولوم می‌شود و در نتیجه به رشد طبیعی مفصل ران کمک می کند.

این بریس توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود و یکی از راهکارهای اصلی درمان این بیماری در کودکان زیر یک سال است.

در صورتی که استفاده از پاولیک هارنس نتواند کمکی به بهبود شرایط کودک بکند یا کودک بیش از یکسال سن داشته باشد ، جراح ارتوپد کودکان اقدام به جاانداختن مفصل ران می کند.

 

 

کلمات مرتبط :

کلینیک ارتوپدی فنی – بریس پاولیک هارنس – درمان دررفتگی مادرزادی لگن – بهترین مرکز ارتوپدی فنی در تهران