درمان اسکولیوز با بریس

انواع پروتز دست
انواع پروتز دست
اکتبر 30, 2023
ویژگیهای کفش طبی کودکان
ویژگیهای کفش طبی کودکان
نوامبر 13, 2023
درمان اسکولیوز با بریس

درمان اسکولیوز با بریس

درمان اسکولیوز با بریس

بریس یک گزینه درمانی رایج برای اسکولیوز است، وضعیتی که باعث انحنای غیر طبیعی ستون فقرات می شود. بریس می تواند به جلوگیری از بدتر شدن انحنا کمک کند، که می تواند ظاهر فرد را بهبود بخشد و خطر عوارضی مانند درد، مشکلات ریوی و مشکلات قلبی را کاهش دهد.

بریس با اعمال فشار به ستون فقرات برای کمک به حفظ تراز مناسب خود عمل می کند. رایج ترین نوع بریس اسکولیوز بریس بوستون است که یک لباس پلاستیکی قالبی است که پشت و سینه را می پوشاند. بریس به گونه ای طراحی شده است که به سمت محدب منحنی فشار وارد کند که به صاف تر کشیدن ستون فقرات کمک می کند.

بریس برای کودکان و نوجوانانی که ستون فقرات آنها هنوز در حال رشد است بسیار موثر است. این به این دلیل است که بریس می تواند به هدایت رشد ستون فقرات و جلوگیری از بدتر شدن انحنا کمک کند. بریس معمولاً برای منحنی هایی که بین ۲۰ تا ۴۰ درجه است در کودکان و نوجوانان تجویز می شود.

انواع بریس برای درمان اسکولیوز

انواع مختلفی از بریس های اسکولیوز وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. رایج ترین انواع بریس عبارتند از:

  • بریس بوستون: بریس بوستون یک لباس پلاستیکی قالب‌گیری شده مناسب است که پشت و سینه را می‌پوشاند. این رایج ترین نوع بریس اسکولیوز برای کودکان و نوجوانان است.
  • بریس‌های سفارشی: بریس‌های سفارشی برای تناسب با ستون فقرات هر بیمار ساخته می‌شوند. آنها معمولا راحت تر و موثرتر از بریس های پیش ساخته هستند، اما گران تر نیز هستند.
  • بریس های شبانه: بریس های شبانه برای استفاده فقط در هنگام خواب طراحی شده اند. آنها نسبت به بریس های تمام وقت کارایی کمتری دارند، اما ممکن است گزینه خوبی برای کودکانی باشند که با استفاده از بریس خود در طول روز سازگار نیستند.

درمان اسکولیوز با بریس چقدر زمان می برد؟

مدت زمانی که برای استفاده از بریس نیاز دارید به شدت منحنی اسکولیوز و مرحله رشد شما بستگی دارد. به طور کلی، کودکانی که دارای انحنای اسکولیوز خفیف هستند، ممکن است فقط برای چند ساعت در روز نیاز به بستن بریس خود داشته باشند، در حالی که کودکانی که دارای انحنای اسکولیوز متوسط تا شدید هستند، ممکن است نیاز به استفاده از بریس خود را برای ۱۲ تا ۲۰ ساعت در روز داشته باشند.

مهم است که بریس خود را به درستی ببندید تا مطمئن شوید که موثر است. متخصص ارتوپدی فنی دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه قرار دادن و درآوردن بریس و همچنین چند ساعت در روز برای پوشیدن آن به شما می دهد. همچنین مهم است که بریس خود را تمیز و خشک نگه دارید.

مهم‌ترین عامل در موفقیت یا عدم موفقیت بریس‌ها، انطباق است. این بدان معنی است که شما باید بریس خود را طبق دستور پزشک خود ببندید. اگر بریس خود را به درستی یا به طور مداوم نبندید، در جلوگیری از پیشرفت منحنی اسکولیوز شما موثر نخواهد بود.

عوارض بریسینگ

بریس یک درمان ایمن و موثر برای اسکولیوز است. با این حال، برخی از عوارض بالقوه مرتبط با بریس وجود دارد، مانند تحریک پوست، ضعف عضلانی و مسائل روانی. این عوارض معمولاً با بستن صحیح بریس و پیروی از دستورات پزشک قابل پیشگیری است.

 

مقالات مرتبط :

نکات مهم در انتخاب پروتز

پای مصنوعی

بریس میلواکی

پروتز اندام

بریس بادی ژاکت

پروتز چشم

پروتز زیبایی دست

ارتوپدی فنی در تهران

پروتز سیلیکونی