بهترین انواع بریس زانو

پای مصنوعی
همه چیز درباره پای مصنوعی
دسامبر 31, 2022
فواید کفی طبی برای کف پای صاف
فواید کفی طبی برای کف پای صاف
ژانویه 23, 2023
بهترین انواع بریس زانو

بهترین انواع بریس زانو

بهترین انواع بریس زانو

معمولاً درمان زانو درد با ترکیبی از فیزیوتراپی (PT) و حمایت از زانوبند شروع می شود. هر نوع زانوبند برای حمایت از یک مشکل خاص زانو طراحی شده است.

مشکلات زانو یکی از شایع ترین دردهای مفصلی است که افراد تجربه می کنند. هدف کلی زانوبند حمایت و تثبیت زانو به امید کاهش حرکات بیش از حد در مفصل و جلوگیری از بدتر شدن آسیب دیدگی زانو است.

بهترین انواع بریس زانو

  • بریس های آستین مانند روی زانو مانند یک آستین می لغزند.
  • بریس های سبک بند، زانو را با تسمه های کم ارتفاع که زیر لباس قرار می گیرند، تثبیت می کنند.
  • بریس های پیچشی از دو بند استفاده می کنند که دور زانو می پیچند.
  • بریس های Unloader به طور ویژه برای کاهش فشار از روی مفصل زانو طراحی شده اند.
  • بریس های کشکک باز دارای سوراخی برای قرار گرفتن کشکک (کاسه زانو) هستند.

بریس زانو برای آرتروز یکی از بهترین انواع بریس زانو است.

زانوها یکی از شایع‌ترین مفاصلی هستند که تحت تاثیر آرتروز (OA) قرار می‌گیرند، که باعث ساییدگی غضروف محافظ انتهای استخوان‌ های شما می‌ شود.

بسته به شدت آرتریت، می توان از انواع بریس ها استفاده کرد. استئوآرتریت خفیف ممکن است فقط به یک بریس نرم یا بریس سبک آستین نیاز داشته باشد، در حالی که افراد مبتلا به استئوآرتریت متوسط تا شدید ممکن است از بریس تخلیه کننده بهره ببرند که فشار را از سمت آرتروز مفصل زانو می گیرد.

بریس زانو برای سندرم درد کشکک رانی

به خصوص در ورزشکاران، سندرم درد کشکک رانی زمانی رخ می دهد که غضروف زیر کاسه زانو در نتیجه آسیب یا استفاده بیش از حد آسیب دیده باشد.

یک بریس کشکک ، یک بریس پیچیده یا یک آستین زانو ممکن است به فرد در این مشکل کمک کند.

این بریس می تواند به طور قابل توجهی به درد کمک کند.

این روکش دوتایی سبک وزن و انعطاف پذیر ساخته شده است. ممکن است برای افرادی که درد زیر کاسه زانو را تجربه می کنند، حمایت خوبی ارائه دهد.

پشتیبانی از زانو برای رگ به رگ شدن یا پارگی ACL

رباط صلیبی قدامی (ACL) یکی از مهم ترین قسمت های مفصل زانو به دلیل کار تثبیت کننده آن است. هنگامی که معمولاً به دلیل فعالیت ورزشی دچار رگ به رگ شدن یا پاره می شود، می تواند منجر به درد شدید و بی ثباتی زانو شود.

به فردی که آسیب ACL دارد یا به دنبال بازسازی ACL است، معمولاً پزشک یک بریس محکم و لولایی دریافت می‌کند. این بریس‌ها ممکن است برای محدود کردن تحرک زانو قفل شوند یا نباشند.

این بریس ها که یکی از بهترین انواع بریس زانو است ، می تواند عملکرد را بهبود بخشد و ممکن است امکان بازگشت سریعتر به فعالیت یا ورزش را فراهم کند.

حمایت از زانو برای تاندونیت کشکک

تاندونیت زانو که برای دوندگان و سایر ورزشکاران رایج است، زمانی اتفاق می افتد که تاندونی که استخوان ساق پا را به کاسه زانو متصل می کند ملتهب می شود. سندرم درد زانوی دونده و درد کشکک رانی زمانی رخ می دهد که کاسه زانو شما از شیار کشکک خارج شده باشد.

بریس زانو می تواند به کاهش تورم کمک کند.