بریس‌ زانوی پرانتزی

دلایل استفاده از کفش طبی
دلایل استفاده از کفش طبی در کودکان
سپتامبر 21, 2020
پروتز چشم
پروتز چشم
سپتامبر 29, 2020
بریس‌ زانوی پرانتزی

بریس‌ زانوی پرانتزی

بریس‌ زانوی پرانتزی یکی از روش های کمک برای درمان این ناهنجاری شایع زانو ها است که توسط متخصص ارتوپدی فنی و به تجویز جراح ارتوپد ساخته می شود.

زانوی پرانتزی یکی از شایع ترین ناهنجاری زانوها در بین کودکان است و در صورتی که در دوران کودکی تحت درمان مناسب قرار بگیرد مشکل مهمی برای کودک ایجاد نکرده و نیاز به انجام جراحی در سنین بزرگسالی را به حداقل می رساند.

در صورتی که زانوی پرانتزی به موقع تشخیص داده شود و اقدامات درمانی هرچه سریع تر آغاز شوند ممکن است مشکل کودک با استفاده از بریس نیز قابل درمان باشد ولی در صورت تاخیر در درمان و افزایش سن کودک ممکن است جراحی برای جلوگیری از اسیب دائمی صفحه رشد در کودک نیاز باشد.

بریس زانوی پرانتزی که توسط متخصص ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود کمک زیادی به اصلاح وضعیت زانوها و همچنین اصلاح الگوی راه رفتن در کودک مبتلا به این ناهنجاری می کند.

بریس‌ زانوی پرانتزی

بریس های طبی در کنار سایر انواع ارتز همچون کفی و کفش طبی می توانند به اصلاح مشکلات ساختاری در اندام های بدن کمک کنند.

استفاده از بریس‌ زانوی پرانتزی در دوران کودکی و قبل از تکامل رشد استخوان ها می تواند از پیشرفت ناهنجاری های اسکلتی جلوگیری کرده و به بهبود و درمان آن کمک کند.

در واقع بریس یکی از اقدامات غیرجراحی در درمان مشکلات ارتوپدی از جمله پای پرانتزی است که توسط جراح ارتوپد توصیه می شود ، بهترین جراح ارتوپد ابتدا سعی می کند با اقدامات غیرجراحی همچون تجویز انواع بریس ، تجویز فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی و اقداماتی از این قبیل به درمان مشکلات ارتوپدی کمک کند و در صورتی که بهبودی قابل قبولی حاصل نشود جراحی را به عنوان آخرین گزینه درمانی پیشنهاد می دهد.

 

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در تهران – کلینیک ارتوپدی فنی در تهران – درمان زانوی پرانتزی – زانوبند طبی