انواع پروتز مصنوعی

بیماری های دژنراتیو دیسک
بیماری های دژنراتیو دیسک
اکتبر 6, 2020
ارتز پا
ارتز پا
نوامبر 1, 2020
انواع پروتز مصنوعی

انواع پروتز مصنوعی

انواع پروتز مصنوعی با هدف کمک به بهبود عملکرد در اندام دچار نقص عضو و یا اصلاح نواقص ظاهری توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شوند.

استفاده از پروتز یا همان اندام مصنوعی، در روند بازگشت به زندگی عادی پس از نقص عضو امری ضروری است.

انواع پروتز که توسط متخصصان ارتوپدی فنی در کلینیک ارتوپدی فنی پارسه در تهران طراحی و ساخته می شوند به بهبود عملکرد اندام و ایجاد ظاهر مناسب و طبیعی در اندام کمک زیادی می کنند.

پروتز یک اندام جایگزین است که با هدف کمک به عملکرد از دست رفته اندام مورد استفاده قرار می گیرد ، بسیاری از افراد به دلیل نقص عضو مادرزادی ، تصادفات رانندگی و … دچار نقص عضو می شوند که با استفاده از پروتز می توانند تا حد زیادی از عملکرد طبیعی در اندام آسیب دیده بهره ببرند.

پروتز ها از مواد مختلف تهیه شده و ممکن است برای اهداف زیبایی (رفع نقص عضو) یا عملکردی مورد استفاده قرار بگیرند ، اندام‌های مصنوعی در برخی افراد با هدف بهبود تحرک و توانایی کنترل فعالیت ‌های روزانه و در نهایت افزایش استقلال فردی مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت پروتز گزینه‌ی مناسبی برای جایگزینی هر یک از اندام‌ های از‌ دست ‌رفته‌ی بدن است.

بعد از انجام جراحی برای درمان عضو آسیب‌دیده پس از این که زخم‌های جراحی بهبود یافتند، می‌توان پروتز را برای بدن بیمار تهیه کرد و آن را به اندام طبیعی متصل نمود.

هزینه ساخت پروتز یا اندام مصنوعی نیز بسته به نوع پروتز و جنس آن و همچنین جزییات آن متغییر است و توسط متخصص ارتوپدی فنی مشخص می شود.

انواع پروتز مصنوعی

پروتز های عملکردی

این پروتزها مانند دست و پای مصنوعی علاوه بر ایجاد ظاهر بهتر در فرد دچار نقص عضو به بهبود عملکرد اندام نیز کمک زیادی می کنند.

پروتز های زیبایی

برخی پروتز ها مانند پروتز چشم ، پروتز گوش و … تنها برای ایجاد ظاهر زیبا در فرد مورد استفاده قرار می گیرند و به لحاظ عملکردی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

امروزه پروتزهای زیبایی عمدتا از جنس سیلیکون هستند و ظاهری کاملا طبیعی دارند و می توانند نواقص ظاهری ایجاد شده را تا حد بسیار زیادی برطرف کنند.

 

کلمات مرتبط :

پروتز چشم – پروتز دست – دست مصنوعی – هزینه ساخت چشم مصنوعی – پروتز سیلیکونی – قیمت چشم مصنوعی