کفش دیابتی

ویژگی های کفش طبی کودکان
ویژگی های کفش طبی کودکان
ژوئن 26, 2021
بریس کلاب فوت
بریس کلاب فوت
جولای 9, 2021
کفش دیابتی

کفش دیابتی

کفش دیابتی برای مراقبت از پای افراد مبتلا به دیابت بسیار موثر است.

دیابت یک بیماری است که در هر قسمت از بدن بیمار – به خصوص پاها – سخت است. مراقبت مناسب از پاها (حتی در مراحل اولیه بیماری) برای کمک به پیشگیری و کاهش نوروپاتی، بی حسی و سایر عوارض ناامید کننده مهم است.

با استفاده از ارتزهای دیابتی مناسب، درد یا عدم احساس در پا تا حد زیادی کاهش می یابد و منجر به کیفیت زندگی بهتر می شود.

کفش دیابتی چیست؟

کفش‌های دیابتی، کفش‌هایی هستند که به‌طور خاص ساخته شده‌اند یا برای کمک به دیابتی‌ها از درد پا، بی‌حسی یا سایر بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند. یا اینکه اینگونه مسائل بدتر نشوند.

تفاوت کفش دیابتی با کفش معمولی چیست؟

در حالی که کفش‌های دیابتی اغلب تفاوت چندانی با کفش‌های استاندارد ندارند، اما عملکرد مهمی فراتر از کمک به راه رفتن دارند. کفش های ارتوتیک سطح بیشتری از حمایت از مچ پا، پاشنه و قوس پا را ارائه می دهند. همچنین بالشتک اضافی را ارائه می دهد. این ویژگی ها از پاهای دیابتی در برابر نوروپاتی، بی حسی، تاول، زخم و سایر مشکلات محافظت می کند.

از آنجایی که دیابت می تواند باعث آسیب عصبی شود، این بیماری همچنین باعث می شود که بیمار توانایی کمتری در تشخیص مشکل پاهای خود داشته باشد. این بدان معناست که تاول‌ها، زخم‌ها و سایر آسیب‌ها می‌توانند حتی قبل از اینکه بیمار از یک موضوع آگاه شود، شدید شوند. کفش‌های ارتوتیک دیابتی، درج‌ها و سایر محصولات محافظتی به چنین بیماری‌هایی کمک می‌کنند تا آسیب نبینند یا بدتر شوند.

به طور کلی، کفش‌های دیابتی، کفی ها و سایر ارتزهای پای دیابتی، حمایت بیشتری را ارائه می‌کنند، شوک بیشتری را جذب می‌کنند و درجه بالش بیشتری نسبت به کفش‌های استاندارد ارائه می‌دهند. این حمایت و محافظت باعث کاهش فشار و استرس وارده به پا و میزان ساییدگی و مالش روی پوست می شود. این امر خطر تاول، زخم، نوروپاتی و سایر آسیب ها را کاهش می دهد.

متخصصان ارتوپدی فنی ما می‌توانند با استفاده از قالب پای شما، یک کفش سفارشی بسازند. این امر به ویژه برای بیماران مبتلا به زخم، بونیون، قطع عضو و سایر شرایطی که کفش های استاندارد را به چالش می کشد مفید است.

هنگامی که یک دیابتی نگران درد پا، بی حسی یا سایر مشکلات عصبی مربوط به وضعیت خود است، این کفش ها محافظت و راحتی بیشتری را برای کمک به کاهش چالش ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

کفش دیابتی – ارتز دیابت – کفش مناسب دیابت – کفش پای دیابتی – متخصص ارتوپدی فنی در تهران