فاشئیت پلانتار و درمان آن

بریس ستون فقرات
بریس ستون فقرات
جولای 1, 2022
درمان غیرجراحی اسکولیوز
درمان غیرجراحی اسکولیوز
آگوست 12, 2022
فاشئیت پلانتار

فاشئیت پلانتار

فاشئیت پلانتار (التهاب رباط کف پا) نوعی التهاب در تاندون پا است که می تواند منجر به درد شدید پاشنه و قوس پا شود و علائمی شبیه خار پاشنه ایجاد کند. این وضعیت معمولاً پس از دوره‌های خواب یا بی‌تحرکی در بدترین حالت خود قرار می‌گیرد و بسیاری از افراد با آن زندگی می‌کنند و اولین قدم‌هایی که صبح از رختخواب بیرون می‌روند را ناراحت‌کننده‌ترین قدم‌ها توصیف می‌کنند. این یک بیماری شایع است و می تواند به دلیل گذراندن مداوم مدت زمان طولانی روی پاها، یک وضعیت پزشکی از قبل موجود یا از کشش بیش از حد ایجاد شود.

در اینجا در مرکز ارتوپدی فنی پارسه (بهترین ارتوپدی فنی تهران) ما انواع کفی طبی مناسب برای افراد که از درد و ناراختی ناشی از فاشیئت پلانتار رنج می برند طراحی و تهیه کرده ایم تا به مشتریان خود کمک کنیم تا با کمترین درد و ناراحتی پا به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

دلایل فاشئیت پلانتار

اگر از درد تهاجمی و مداوم پاشنه پا رنج می برید، این احتمال وجود دارد که علت آن فاشئیت کف پا باشد. این عارضه ممکن است به دلیل عوامل متعددی مانند افزایش وزن، سن، مشاغلی باشد که شما را ملزم به ایستادن مکرر روی پاها و ایستادن روی سطوح سخت، راه رفتن یا دویدن پس از مدت‌های طولانی عدم تحرک یا پوشیدن کفش‌های غیرفعال می‌کند. مناسب یا دارای پشتیبانی کم یا بدون قوس هستند.

وارد آمدن فشار بیش از حد پاها می تواند باعث شود که نوار بافتی که پاشنه پا را به انگشتان پا متصل می کند به نام فاسیای کف پا کشیده، تحریک شده و اغلب ملتهب شود.

یکی دیگر از عوامل شایع فاشئیت پلانتار، سفتی در مفاصل و ماهیچه‌های ساق پا است که نمونه‌ای واضح از ارتباط نزدیک سلامت پاها با بقیه بدن و سلامت کلی ما است.

در مرکز ارتوپدی فنی پارسه ما به مشتریان خود ارتزهای مورد تقاضا برای درمان فاشیای کف پا را ارائه می دهیم و محصولی را به آنها ارائه می دهیم که با استفاده از بهترین روش های موجود و مطابق با توصیه های متخصص فیزیوتراپیست ها و متخصصین پا طراحی شده است.

کفی طبی برای التهاب کف پا

انواع کفی طبی که پس از اسکن دقیق کف پا توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شوند یک راه عالی برای درمان عوارض و علل درد پاشنه و قوس پا هستند، در حالی که اطمینان می دهند که پاهای شما حمایت لازم را در طول روز دریافت می کنند.

کفی‌های ما به اصلاح موقعیت و شکل پا کمک می‌کنند و به شما این امکان را می‌دهند که از زندگی لذت ببرید که دردهای مکرر پاشنه پا یا درد قوس پا مانعی ندارد.

استفاده از یخ روی پاشنه آسیب دیده ، کاهش فعالیت و اجازه دادن به پاهای شما برای استراحت و برنامه ریزی برای ورزش روزانه که از دوره های طولانی تر بی تحرکی جلوگیری می کند از دیگر راهکارهای تسکین علائم فاشیئت پلانتار هستند.

 

کلمات مرتبط :

فاشئیت پلانتار و درمان آن – درمان التهاب کف پا – ارتز برای فاشیای پلانتار – ارتز طبی – کفی طبی – کفش طبی برای التهاب کف پا