بریس کلاب فوت

ویژگی های کفش طبی کودکان
ویژگی های کفش طبی کودکان
ژوئن 26, 2021
بریس اسکولیوز
بریس اسکولیوز
جولای 11, 2021
بریس کلاب فوت

بریس کلاب فوت

بریس کلاب فوت برای درمان این ناهنجاری در بسیاری از کودکان مبتلا موثر بوده و توسط جراح ارتوپدی کودکان توصیه و توسط متخصص ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود.

هنگامی که پا با دستکاری و گچ گرفتن به وضعیت طبیعی رسید ، استفاده از بریس کلاب فوت برای اصلاح وضعیت پاها و جلوگیری از عود مجدد کلاب فوت ضروری است.

استفاده صحیح از بریس در این مرحله نقش مهمی در بهبودی کامل و جلوگیری از بروز و عود مجدد آن است و در صورتی که استفاده از بریس جدی نگرفته شود حتی در صورت درمان کلاب فوت ممکن است علائم بیماری دوباره ظاهر شوند.

در کودکان زیر یکسال که هنوز راه نمی روند ، بریس باید ۲۳ ساعت در روز و به مدت ۱۲ هفته استفاده شود. سپس آن را در شب و زمان استراحت کودک تا زمانی که کودک ۴ تا ۵ سال باشد باید استفاده شود.استفاده از بریس باید به محض پایان یافتن دوران گچ گیری شروع شود تا از برگشتن پا به موقعیت قبلی خود جلوگیری کند.

بریس کلاب فوت

بریس کلاب فوت دارای دو قسمت است: یک میله (معمولاً فلزی) و کفش مخصوص (یا چکمه) که در هر انتهای آن متصل می شود. طول این میله به اندازه فاصله بین شانه های کودک است.

بریس کف پا (یا پا) را بطور ثابت در وضعیت اصلاح شده نگه می دارد تا از انحراف مجدد پاها جلوگیری کند.

پس از مرحله دستکاری و کشش و گچ گرفتن پاهای کودک طبیعی به نظر می رسند و به درستی قرار می گیرند. بنابراین به نظر می رسد درمان کلاب فوت کامل شده است.

اما پا در سالهای اول زندگی بسیار زیاد و خیلی سریع رشد می کند. بدون مبریس برای نگه داشتن پا در وضعیت اصلاح شده در جای مناسب ، این رشد سریع پا را به حالت غیرطبیعی باز میگرداند.

بنابراین استفاده از بریس یکی زا بخش های مهم در درمان این عارضه است که باید جدی گرفته شود.

 

 

کلمات مرتبط :

ارتوپدی فنی در تهران – مرکز ارتوپد فنی در تهران – متخصص ارتوپد فنی – کلینیک ارتوپد فنی در تهران – بریس – کفش طبی کودکان