بریس اسکولیوز

کفش طبی صافی کف پا در کودکان
کفش طبی صافی کف پا در کودکان
سپتامبر 1, 2021
پروتز سیلیکونی پا
پروتز سیلیکونی پا
سپتامبر 13, 2021
بریس اسکولیوز

بریس اسکولیوز

بریس اسکولیوز یکی از روش های موثر کمک کننده در درمان اسکولیوز و جلوگیری از پیشرفت ناهنجاری است که توسط متخصصان ارتوپدی فنی طراحی و ساخته می شود.

اسکولیوز نوعی بیماری است که باعث ایجاد انحنای غیرطبیعی در ستون فقرات می شود

بریس تنها روش درمانی موجود است که به طور بالقوه می تواند روند منحنی را در کودک یا نوجوان که استخوان هایش هنوز در حال رشد است کند کند. بعد از توقف رشد استخوان کار نمی کند.

اگر استخوان های کودک شما هنوز در حال رشد است و او دارای اسکولیوز متوسط ​​است ، ممکن است جراح ارتوپدی کودکان بریس را توصیه کند. اگرچه استفاده از بریس اسکولیوز نمی تواند به درمان کامل این ناهنجاری کمک کند ، اما معمولاً از پیشرفت بیشتر منحنی جلوگیری می کند.

بریس اسکولیوز

متداول ترین نوع بریس از پلاستیک ساخته شده و برای انطباق با بدنه طراحی شده است. این بریس در زیر لباس تقریباً دیده نمی شود ، زیرا در زیر بازوها و اطراف قفسه دنده ، کمر و باسن قرار می گیرد.

بیشتر بریس ها شب و روز پوشیده می شوند. اثربخشی یک بریس با تعداد ساعاتی که در روز استفاده می شود افزایش می یابد. کودکانی که بریس می بندند معمولاً می توانند در بیشتر فعالیت ها شرکت کنند و محدودیت های کمی دارند. در صورت لزوم و با صلاحدید جراح ارتوپد کودکان اینن کودکان می توانند بریس را برای شرکت در ورزش یا سایر فعالیت های بدنی بردارند.

بعد از توقف رشد استخوان ها ،استفاده از بریس اسکولیوز دیگر نتیجه ای نخواهد داشت ، به همین جهت به والدین توصیه می شود درمان مشکلات ارتوپدی در کودکان بلافاصله پس از تشخیص و در دوران کودکی آغاز کنند.

بریس اسکولیوز در انواع مختلفی توسط متخصصان ارتوپدی فنی ساخته می شود ، این بریس ها می توانند در نحوه فشار به ستون فقرات و دنده ها متفاوت باشند تا از پیشرفت منحنی اسکولیوز جلوگیری کنند.

برخی از بریس های سفت و سخت به پوشیدن تمام وقت نیاز دارند ، که معمولاً بین ۱۶ تا ۲۳ ساعت در روز است ، در حالی که بعضی دیگر فقط در حدود ۸ تا ۱۰ ساعت در شب هنگام خواب استفاده می شوند.

 

 

کلمات مرتبط :

درمان اسکولیوز – جراحی اسکولیوز – بریس ستون فقرات – ارتوپدی فنی در تهران – ارتوپدی فنی خوب در تهران – بهترین مرکز ارتوپدی فنی در تهران – کفش طبی کودکان – هزینه ساخت ارتز ستون فقرات